От
известно време се чудя за следното:
Сърцето е единственият орган, който не
боледува от рак или това се случва много
рядко. Защо? Според един познат лекар:
"За
3г аз съм имал около 500 аутопсии,а
патоанатома тройно повече и имаше един
единствен случай,който той ми показа".
Определено
това е важен за науката въпрос и за
търсачите на лечение на рака би трябвало
да ги интересува защо именно той е
толкова рядък в сърдечният мускул.
Поради липса на достатъчно научни познания по темата, можем да спекулираме или да приведем различни авторитетни за нас религиозни и/или езотерични източници.
В католическото християнство съществува концепцията за "Пресвето Сърце Исусово". Посвещаването специално подчертава абсолютната любов, състрадание и трайно страдание на сърцето на Христос за човечеството.
В будистката тантрическа традиция сърдечната чакра (Анахата на санскрит означава "вечно звучащ барабан") е четвъртата първична чакра. Свързана е с усещане за въздушност, подвижност, мекота и лекота - все свойства, характерни за елемента въздух и изразени като "движение към", т.е. чрез понятия от рода на "свързаност" и "споеност", "съпричастност". Само чрез сърдечната чакра ние можем да обичаме и да се стремим към любовта. Тя контролира способността ни да даваме и получаваме любов. Сърдечната чакра ни учи как да се отдаваме на другите, да прощаваме, състрадаваме и да се оправдаваме. Това напълно съвпада с католическата концепция за "Пресвето Сърце Исусово", с което именно Исус е съпричастен към човечеството.
За елемента въздух се знае, че изпитва потребност от придвижване, да заема място, различно от това, където е, и следователно да се свързва с нещо друго.
Лека полека започват да се виждат връзки между различни религиозни разбирания за сърцето. То неизменно винаги е свързано със съпричастност и Любов. Може да се каже, че при определени обстоятелства, чрез участието на сърдечната чакра се установява комуникационен канал на психоинформационно (духовно) ниво с вселената и близостта на този канал със сърдечният мускул обуславя ниската честота на поява на ракови заболявания в сърдечния мускул. Разбира се, не са много случаите на хора, при които този канал е действуващ в пълния си капацитет, но дори и при честата занижена пропусквателна способност, получените данни (любов от Бог) са достатъчни да намалят физическата проекция на психоинформационните шумове (физическите ракови болести) в този орган. Според доста източни учения всички физически болести са проекция върху физическите полета на разни психоинформационни и душевни смущения. В един идеален случай при работа на този канал в оптимален капацитет, би трябвало всички болести да изчезнат, но както е известно, средностатистическият човек е много далеч от едно такова оптимално състояние. Съвременната медицина не разглежда човека в неговата духовна цялост, което отнапред я осакатява. Както е известно, физическото пространство има за обвивка емоционалното пространство, което има за обвивка умственото пространство, което има за обвивка духовното пространство.
Няма коментари:
Публикуване на коментар